Ahoj! A díky, že jste se tu u mě zastavila!

about_photo1
about_photo2
about_photo3
about_photo4

Něco málo vám o sobě povím, jo?:-)


Jmenuju se Karolína a jsem docela obyčejná holka z Prahy, co tak nějak vždycky měla touhu dělat něco smysluplného. Něco, co by ve světě zanechalo alespoň malinkatou pozitivní stopu.


Když se dívám zpět, tak musím říct, že můj život byl zatím vždycky dost bezva. Jasně, občas mě něco semlelo, ale naštěstí nikdy nešlo o žádné zásadní drama. Vždycky jsem kolem sebe měla lidi, co mě měli rádi, střechu nad hlavou, možnost dělat si vzásadě co jsem chtěla…


ZKRÁTKA NIKDY JSEM VLASTNĚ NEMĚLA POŘÁDNÝ DŮVOD K TOMU, ABYCH NEBYLA ŠŤASTNÁ. NO… A HÁDEJTE CO? STEJNĚ JSEM NEBYLA!


Protože ať se dělo, co se dělo, něco mi k tomu štěstí pořád tak nějak chybělo a já ne a ne přijít na to, co to vlastně je.


Člověk pořád slyší a čte o tom, jak by se měl dívat do sebe, že tam najde odpovědi na všechny své otázky… Ale upřímně, to jsou všechno jen takové řeči (možná dokonce i kecy :-), dokud si to jednou konečně sami nezažijete.


No, a mně se právě tohle podařilo! Prošla jsem si hodně intenzivním obdobím hledání sebe sama, na jehož konci jsem si uvědomila, že to, že nejsem šťastná, možná není ani tak vina prostředí, okolností nebo lidí kolem mě… ale spíš mého vlastního strachu z úspěchu a z toho, jestli si to štěstí vlastně vůbec zasloužím. Funguje to přece tak, že všechno dobré si člověk musí nejdřív nějak vydřít, vypotit, vytrpět… ne?!


Jenže pak mě ale napadlo…


A PROČ SI, KRUCIŠ, VLASTNĚ VŠICHNI MYSLÍME, ŽE ŠTĚSTÍ SI JE POTŘEBA NĚJAK ZASLOUŽIT?


Právě tahle otázka byla nakonec jedním z důvodů, proč jsem se stala koučem (neboli dalším chytrákem, co říká druhým, aby hledali odpovědi sami v sobě :-). Něco jsem se totiž naučila. Naučila jsem se dovolit si žít život, o kterém jsem do té doby jen snila. Dovolila jsem si být šťastná.


A tuhle zkušenost chci teď předat i vám! Chci vám ukázat, že ve skutečnosti nejen, že je možné být šťastný, ale je to dokonce možné i jen tak! Člověk k tomu nepotřebuje žádný důvod, svolení nebo ospravedlnění. Každý na téhle planetě totiž může a měl by být šťatsný a ANO, tím myslím i vás!


Zjistila jsem totiž, že:


SNY A POHÁDKY O TOM, JAK BÁJEČNÝ MŮŽE ŽIVOT BÝT, NEJSOU JEN FAJN PŘÍBĚHY PRO DĚTI, ALE DOSAŽITELNÁ REALITA PRO NÁS PRO VŠECHNY.


V koučinku pracuji hlavně se ženami a to vůbec ne proto, že bych snad měla něco proti mužům. Naopak, muže mám fakt ráda!:-) Nicméně příjde mi, že žijeme v době plné celkem zásadních společenských změn, zvratů a tlaků, kde není moc jasné, kým máme vlastně jako ženy být, co se od nás očekává a to nás nevyhnutelně vede k naštvání a zmatku. Nevíme, kdo jsme, kde je naše místo a tak pořád s něčím bojujeme…


JÁ JSEM ALE PŘESVĚDČENÁ, ŽE JE TO PRÁVĚ TENHLE BOJ, CO NÁS DĚLÁ NEŠŤASTNÝMI. PROTOŽE JÍT PROTI NAMÍSTO NAPROTI NĚČEMU, VŽDYCKY ZNAMENÁ PROBLÉM.


A přitom jsme my, ženy, tak úžasné bytosti (no vážně)! Máme obdivuhodný dar tvořivosti, péče, soucitu, bezpodmínečné lásky…


Musíme se je jenom naučit správně uchopit. A jakmile se nám to podaří, tak uzdravíme celý svět.:-)

Profesní bio
(aneb na co všechno mám papíry a razítka!:-)

Jakožto nevyléčitelná humanistka a fanynka Homo Spiens jsem hrdou držitelkou Magisterského titulu v medicínské antropologii na britské Durham University a absolventkou 3-letého certifikovaného kurzu celostního koučinku v kanadském S.W.A.T. Institute. Léta se zabývám zdravým životním stylem a budováním pozitivních návyků, díky čemuž jsem jednou ze zakladatelek, blogu o zdraví těla, mysli i ducha, Jakorybička.cz.

Mojí opravdovou vášní je ale práce s Tarotem, které se věnuji od roku 2009 a která je zcela stěžejní pro mojí práci s klienty.

Čím se můžu pochlubit…

  • V roce 2011 jsem se svojí nejlepší kamarádkou Janou založila blog Jakorybicka.cz, který čte kolem 19.000 návštěvníků měsíčně. 
  • Jakorybicka.cz se nám postupně rozrostla do jedné velké rybí rodiny, v jejímž rámci jsem uspořádala několik čupr skupinových akcí jako např. 30 dní bez cukru (Ryby vs. mlsná!), 30 dní bez lepku (Ryby vs. lepek!) nebo 30 dní intenzivní rybí sebelásky. 
  • Přeložila jsem do češtiny spoustu videí svojí oblíbené duchovní učitelky Teal Swan, s níž jsem měla  tu čest udělat i rozhovor
  • Moje články a příspěvky se objevily i na blogu Ženy ženám, v Simply Woman Online Magazine, Happiness + Wellbeing Magazine
  • Vyjadřovala jsem se už i třeba v Novinky.cz, ZEN magazínu a v angličtině jsem zas dělala chytrou přímo v jednom z největších australských deníků News.co.au a třeba na She’said‘.
  • V Austrálii u protinožců pořádám pravidelné workshopy na nejrůznější témata týkající se vztahů (o mém „Attracting Your Soul Mate“ workshopu dokonce natočilo reportáž SBS radio) a Tarotové kroužky pro dospělé. 
pecet