Kapesní šatník (capsule wardrobe)

Víte, jak jsem vám minule slibovala, že vám povím o svým novým šatníku, kterej taky vzal hned po mojí minimalistický výzvě za svý ? Tak tady to je.

Kapesní šatník je minimalistickej šatník o zrhuba 30 kusech oblečení včetně bot a doplňků, který střídáte s ročním obdobím.

Pokud si teď ťukáte na čelo, jakože mi definitivně hráblo, tak vás chápu, protože uznávám, že to může znít fakt dost radikálně, nicméně…


Za mě je to jedna z nej věcí, do kterých jsem se za poslední roky pustila.


Ve videu se dozvíte:

  • Co přesně kapesní šatník je
  • Proč je to tak boží
  • Jak si vytvořit svůj vlastní
  • Co přesně mám teď ve skříni já

Tenhle koncept a způsob oblíkání mi kromě zjednodušení života taky zase jednou otevřel oči tam, kde jsem je zatím měla úplně zavřený. Přivedl mě totiž ke stavu našeho oděvního průmyslu a ke všem těm obřím problémům s ním spojeným.

Toxická produkce tkanin a její dopad na naše zdraví, levná pracovní síla a novodobý otroctví, nekonečný tuny textilního odpadu a ničení životního prostředí…

Zkrátka a dobře vám o tom musím napsat samostatnej článek, protože jsem se rozhodla, že už v životě nic nekoupím v H&M, Zaře ani v žádným podobným, neetickým podniku. Svědomí už mi to prostě nějak nedovolí.

Určitě si ale ve videu všimnete, že spoustu oblečení mám právě z H&M. To neni pokrytectví. To jsou prostě ostatky z dob nedávných, kdy jsem zkrátka šla primárně po ceně a funkční oblečení zase nebudu vyhazovat „jen proto“, že jsem náhle procitla. Tak to jen na vysvětlenou.;-)

Jo, a ještě by vás mohlo zajímat…


Odkazy na zmínky ve videu

  • Projekt 333: Původní projekt kapesního šatníku. Najdete tu spoustu rad a tipů kde a jak začít, celý je to ale v angličtině
  • My Green Closet: skvělej blog a kanál o kapesním šatníku, etický módě a momentálně můj nevějtší zdroj inspirace
  • Pískacie tríčka: protože mi bylo jasný, že se budete ptát!;-)

P.s. Láká vás tarot, ale vůbec nevíte kde vlastně začít? No tak přesně od toho je tu moje TAROTOVÝ ČARODĚJKOVÁNÍ PRO ZAČÁTEČNÍKY. Praktickej video kurz, ve kterým se naučíte základy, všechno si hned vyzkoušíte a posílíte tak tu svojí slavnou intuici, o který je tady pořád reč.;-)

[/vc_column_text]

Zkuste můj kurz 30 dní opravdický sebelásky a naučte se, jak konečně všechny ty moudra o sebepřijetí taky vážně žít! A víte, co je boží? Je to úplně ZADARMO!

[/vc_column][/vc_row]

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

WordPress Anti Spam by WP-SpamShield