Když zákon přitažlivosti nefunguje…

IMG_20150917_110907

Někdy má člověk pocit, že ten Vesmír nějak nefunguje nebo co. Znáte to, žejo? Takový to když se hrozně snažíte, děláte co můžete a ono stejně nic! Jediný co vám pak zůstane, je únava,  zklamání, smutek… A vůbec! 

Totiž kdo mě trošku sledujete, tak víte, že jsem si v srpnu podávala přihlášku do certifikovanýho tréninku u mojí oblíbený Teal Swan a prostě jsem nějak vnitřně věděla, že mě na tuty příjmou a já pojedu do Utahu a tam se s Teal obejmu a všechno se od ní naučim a můj život získá zase úplně novej rozměr. 

Tohle přesvědčení mi vydrželo až do včerejška, kdy mi napsali, že pardon, ale nikam nejedu a moje vize o tom, jak budu zachraňovat lidský duše se rozplynula do nicoty jako ego osvícence.

Po tvářích se mi současně koulely slzy smutnění a pořádnýho naštvání.

WTF? Vždyť jsem dělala úplně všechno, co jsem měla! Vizualizace, pravidelný vysílání přání v rámci našeho „Sedánku splněných přání“ v Kruhu sebelásky, dokonce jsem se kvůli tomu pustila i do EFT… Věděla jsem, že to výjde! Tak co se stalo? To všechny ty manifestační řeči a poučky teda jako nefungujou nebo co?!

No, a právě kvůli tomu vám dneska píšu. Protože někdy máme pocit, že jsme udělali všechno pro to, aby něco dopadlo tak, jak si přejeme… A ono to nedopadne. A my se pak logicky ptáme, kde je chyba. Co jsme udělali špatně nebo dokonce co je s náma špatně. Odpověď je ale často ta, že vůbec nic.

Já jsem si totiž třeba v tom prvotním emotivnim návalu vůbec nevšimla (to my cholerici tak míváme :-), že pod vším tím zklamáním, smutkem a pocitem nespravedlnosti je ve skutečnosti neskutečná úleva.

Pravdou totiž je, že když pominu fakt, že se mi vlastně ani trochu nechce zas někam 12 hodin letět (zlámaný záda, letištní sendviče, natelký nohy, jet lag a jiný radosti… zkrátka už mi asi neni 20 nebo co!:-)), tak vlastně nevim, jestli bych to vůbec celý zvládla. Možná by to na mě bylo prostě moc. Možná že to je celý nějakej signál, že tudy ne-e… Že směr, kterým mám vážně jít je ten, kterej ve mně krystalizuje už někdy od začátku roku a že tohle by byla jen další odbočka na delší, ale za to horší cestu.:-)

(Nechci vám teď ještě říkat, co to tenhle “novej směr” je, protože si to ještě musim všechno pořádně srovnat, nicméně slibuju, že vám to povim a že to nejspíš bude brzo.;-)

Takže ale co že tím vším chce vlastně básník říci?

No, tu starou a otřepanou pravdu, že někdy (no, vlastně pořád!:-)) je prostě potřeba jen důvěrovat, že bez ohledu na to, jak moc to zrovna dává nebo nedává smysl, tak neustále směřujeme přesně tam, kam máme. A jo, někdy je to pěknej vopruz, téměř nikdy to neni podle plánu, ale možná právě to je zkratka přesně do míst, do nichž chceme celou dobu dospět.

P.s. To neznamená, že když se něco nepovede, že nemáte být smutný nebo naštvaný nebo já nevim co. Jen pěkně buďte! A eště si to vyfoťte nebo o tom napište tak jako já!:-) Protože za půl roku se k tomu vrátíte a řeknete si, “Jééé, hele, to bylo to, jak jsem byla zničená, že mě vyhodili z práce! To jsem ještě netušila, že mě to přivede do nový kanceláře s božím výhledem a šéfem, co nejenom, že je hrozně fajn, ale ještě vypadá jak George Clooney!”;-)

Zkuste můj kurz 30 dní opravdický sebelásky a naučte se, jak konečně všechny ty moudra o sebepřijetí taky vážně žít! A víte, co je boží? Je to úplně ZADARMO!

2 thoughts on “Když zákon přitažlivosti nefunguje…

  1. Karolí, krásně napsaný. Taky se mi tohle děje, že se něco nepovede, co jsem moc chtěla. Slzy, naštvání, bolest (třeba ega) a v tu chvíli nevidím, že je to tak správně. Ukáže se to až potom. :-)

    1. Jani, děkuju! Mně příjde možná nakonec nejzajímavější, že se mi ta doba, kdy jsem schopná to nějak nahlídnout a tím pádem to zpracovat, zkracuje!;-)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

WordPress Anti Spam by WP-SpamShield