Kecání bez vzdělání: S Veronikou Hurdovou o svobodné výchově


 

Tenhle díl Kecání pro mě byl tak trochu speciální, protože Veronika, alias Krkavčí matka, je, jak se tak hezky česky řiká takovej můj menší „crush“.

Zkrátka mám na ní fakt slabost!:-)

A tak když opdověděla, „Tak jo!“ na moje pozvání, tak mi chviličku přišlo jako by mi bylo zas 14 a můj filmovej idol si se mnou právě udělal selfíčko (i když tenkrát eště selfíčka neexistovaly, což mi připomíná, že jsem vlastně dávno straší, než mi dochází, ale víte co myslim, žejo!:-)

A o čem že jsme si to teda vlastně povídaly?

 • O dětech, o svobodný výchově a nevýchově
 • Co je podle Veroniky při zdravým rodičovství nejdůležitější?
 • Byla Verča vždycky krkavčí matkou?;-)
 • Co dělat, když vám s dětma rupnou nervy?
 • Co všechno nás můžou děti naučit?
 • Jak dětem nastavit nějaký rozumný pravidla a čim se řídit?
 • Jak s dětma mluvit o těch složitejch věcech jako je třeba sex nebo smrt?
 • Proč nás nebaví Eckhart Tolle!:-D

Podcastová verze:

 

Něco o Veronice

Veronika je blogerka, copywriterka, spisovatelka a máma 3 dětí (teda Janek se mezi nás zatim chystá  :-), ale především bezvadná lidská bytost, která svym psaním hladí další lidský duše a dělá osvětu kolem rodičovství, zdravý stravy a života vůbec. Taková hrdinka všedních dní.:-)

Napsala a sama vydala několik knížek o rodičovství, o tom, jak přežít těhotenství, pohádky o naivním prasátku a teďka nově i další pohádky jménem Bylo nebylo… doopravdy. A já jenom čekám, až budu mít i já svůj pupek, abych si to mohla všechno konečně přečíst!:-D

Pokud by vás o Veronice zajímalo víc, tak tuhlenc jsou další odkazy:

Zkuste můj kurz 30 dní opravdický sebelásky a naučte se, jak konečně všechny ty moudra o sebepřijetí taky vážně žít! A víte, co je boží? Je to úplně ZADARMO!

3 thoughts on “Kecání bez vzdělání: S Veronikou Hurdovou o svobodné výchově

 1. Moc děkuju za kecání s Veronikou…bylo to příjemný, jako bychom seděly společně v kavárně a probíraly jak jde život : )

  1. Ahoj Katko! My moc děkujeme za koukání! Atmosféra posezení u kafe o rozebírání nesmrtelnosti chrousta je celej záměr Kecání bez vzdělání, takže jsme moc ráda, že se ho povedlo naplnit!:-)

 2. Přínosné a zábavné klábosení, díky holky! Pro mě jsi Veru velkým zdrojem dobrých myšlenek, nápadů a mouder. A aby mé vyjádření bylo úplné, tak jediný rozdílný pohled mám na Tolleho. Knihu jsem nejdřív chápala podobně, ale pak jsem poznala, že jeho slova mají pro mě úplně jiný význam. Trpěla jsem depresemi, neuměla jsem si poradit v zásadních životních otázkách, byla jsem nesebevědomá a labilní. Mé procitnutí vzniklo během jediného momentu, jediné vteřiny. Mé sebevražedné myšlenky a celoživotní trápení zmizely navzdory tomu, že zvenku se nezměnilo vůbec nic. Zahodila jsem balvan, nutkavé myšlenky, tíhu minulosti, strach o budoucnost, úzkost a tak dále. Nepracovala jsem na sobě, nesnažila jsem se, jen jsem objevila to, co už je hotové. Neříkám, že Tolle je pro každého, ale pro mě se stal Tolle životním zlomem a já díky němu prožívám už mnoho let vnitřní klid a pocit radosti ze života :-)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

WordPress Anti Spam by WP-SpamShield