Kecání bez vzdělání: S Janou Chánovou o mateřským životě na cestě Austrálií


Moje kamarádka Jana. Už 3 měsíce je se svým manželem a 3letým synem Tomem na roční cestě kolem Austrálie. Karavanem. Vlastně nechápu, že jsem jí na svým seznamu lidí, co s nima potřebuju udělat Kecání, neměla dávno předtím, než vyjeli!

Nakonec to ale celý vzniklo úplně náhodou a spontánně. Jana se totiž objevila v tomhle podcastu, kde docela intimně popisuje každodenní výzvy života na cestě a mateřství vůbec… A mě to prostě nějak zasáhlo. Tak jsem jí napsala, že si asi musíme zavolat.

Protože znáte to. Máte za sebou zrovna jenom 3 hodiny spánku, dítě chce k snídani kaši, pak už jí zas nechce, pak zas teda jo, do toho řve, že nechce sundat pokaděnou plínu, vy ho vztekle naháníte po celým bytě, přitom už jste před čvtr hodinou měli někde bejt… Prostě ještě není ani 10:00 a vy už  byste to všechno nejradši polili benzínem a škrtli sirkou. Pak si otevřete Instagramu (samozřejmě úplně pitomej nápad), kde je to plný matek s dokonalým make-upem a napečneýma buchtama nebo rodin, co z kufru svý dodávky romanticky sledujou západ slunce… A Jana je prostě člověk, díky kterýmu si zas jednou uvědomíte, že fotky na Instagramu jsou jedna věc, ale realita druhá. A že v tom občasným srabu přece jenom fakt nejste sami.

Takže o čem jsme si teda vlastně povídaly?

  • o mateřství v cizině daleko od rodiny a od všech
  • o mateřský izolaci a zároveň o potřebě samoty
  • o rodinným životě na cestě. O jeho výhodách i výzvách
  • o přesunu rodiny z bytu 3+1 do karavanu
  • o proměně naší ženský identity. Jsem máma, Karolína, Jana… Nebo kdo vlastně teď jsem?
  • a tak

P.s. To rozmazání za mnou… To je Skype. Nějak to udělal, nevim. Vypadá to divně. Vim.


Janu můžete odchytit tady:

Instagram

Imperfect Parenting podcast

Podcastová verze Kecání:

 

Podpora, dobrá karma a tak:

Pokud máte Kecání rádi, chtěli byste víc epizod, lepší kvalitu i karmu, můžete mě podpořit a stát se mým patronem! Víc informací o tom jak to funguje, najdete TUHLENC!

Zkuste můj kurz 30 dní opravdický sebelásky a naučte se, jak konečně všechny ty moudra o sebepřijetí taky vážně žít! A víte, co je boží? Je to úplně ZADARMO!

[/vc_column]

One thought on “Kecání bez vzdělání: S Janou Chánovou o mateřským životě na cestě Austrálií

  1. Díky za hezký díl KBV! Myslím, že udělat si na sebe jednou za čas čas a dělat něco „produktivního“ je pro maminku na mateřské moc důležité. A myslím, že není třeba se kvůli tomu topit ve výčitkách, ti naši skřítci to bez nás na chvíli zvládnou :)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

WordPress Anti Spam by WP-SpamShield