KBV: S Míšou Řeřichovou o svobodných dětech a vzdělávání


Na Míšu jsem narazila úplnou náhodou, když jsem se jednou skrze svojí fascinaci Urzou a jeho pro mě naprosto neuvěřitelně hlavu otevírajícím přednáškám o anarchokapitalismu, dostala na jednu debatu o vzdělávání.

Míša je totiž členkou Svobody učení. Iniciativy, která se snaží informovat rodiče i děti o vzdělávacích alternativách ke klasický škole a školní docházce. No, a strašně mě zaujala, tím, jak opravdicky a otevřeně odpovídá na otázky a vůbec, jak lidská prostě je.

Nebojí se říct, že s něčím sama bojuje nebo že na to zatim odpověď nezná a už jen to, je podle mě v týhle tématice hrozně léčivý. Všechno, co v tý přednášce pronesla, se mnou rezonovalo jak kostelí zvon a tak jsem si řekla, že jí prostě musim pozvat.

Sama totiž vim, jak osaměle a ztraceně se může někdy člověk cítit na týhle cestě svobodnýho/ respektujícího rodičovství, který je pořád prostě tak trochu undergroundem. Člověk pořád hledá odpovědi a často je nenachází, protože lidí, který by každodenní dilemata neřešili jednoduchym, „Tak jí dej na prdel a bude!“ zkrátka zas tak moc neni. Za to otázek jsou mraky. Bože, těch jsou takový mraky…

O čem jsme teda s Míšou mluvily?

  • o tom proč to s náma maj děti vlastně často dost těžký
  • o tom jak se děti učí zodpovědnosti a jak je k ní dovést
  • jak a kde hledat hranici mezi potřebama dítěte a těma svýma
  • jak to vidíme se svobodou dětí u věcí jako je jídlo nebo technologie
  • jak pracujeme s rodičovskýma strachama a situacema, kdy nevíme, co je vlastně správně
  • o svobodným vzdělávání

Míšu můžete odchytit tady:

Svoboda učení

Sebeřízené vzdělávání

Podcastová verze Kecání:

Podpora, dobrá karma a tak:

Pokud máte Kecání i jiný moje počiny rádi, chtěli byste víc epizod, lepší kvalitu, karmu a tak, můžete mě podpořit a stát se mým patronem! Víc informací o tom jak to funguje a co dostannete za odměnu najdete TUHLENC!

Zkuste můj kurz 30 dní opravdický sebelásky a naučte se, jak konečně všechny ty moudra o sebepřijetí taky vážně žít! A víte, co je boží? Je to úplně ZADARMO!

[/vc_column][/vc_row]

One thought on “KBV: S Míšou Řeřichovou o svobodných dětech a vzdělávání

  1. Ahoj,

    Moc děkuji za super rozhovor. My žijeme na Zélandu a teď jsme spíš nomádi s rok a půl roční dcerkou. Úžasné slyšet otevřené hlavy i srdce v češtině. Moc se mi líbí přirovnání o tom elektrickém plotě. Já říkám, že můj život je experiment. Snažíme se najít jiné cesty než “ běžné”, jen protože ty nás prostě nedělají šťastnými. Není to jednoduché a s tím se počítá :) Vždycky je fajn slyšet zkušenosti dalších průkopníků. Tak děkuji a jen tak dál

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

WordPress Anti Spam by WP-SpamShield