Návrat ke kořenům

IMG_20150320_115756

Dneska jsem si udělala svůj historicky první novolunní rituál. Vlastně jsem se k tomu chystala už dlouho, ale pak klasika, znáte to… Měla jsem vždycky něco lepšího na práci. No, ale díky té emoční bouři, co se tenhle týden prohnala mým životem jsem nějak cítila, že je konečně čas.

Novoluní je pro všechny, ale hlavně pro nás, pro holky, které jsme na tu Lunu tak nějak bytostně napojené, úplně ten nejlepší čas na definitivní uzavření všeho, co už nemá v našem životě místo a taky na otevření a přizvání nových začátků.

Obdobím černé luny začíná nový cyklus a to jak lunární, tak i vlastně ten náš ženský, protože v analogii hmoty a těla se odráží právě v menstruaci. Spousta z nás tohle období vnímá jako pěknej vopruz. Jako takovou nepříjemnost, kterou holt musíme nějak vydržet a nebo se jí případně úplně vyhnout. Přitom právě tenhle čas symbolického i doslovného krvácení je vlastně jedním z nejživotadárnějších procesů vůbec.

Je to příležitost vrátit se zas zpátky domů, sama k sobě a něco nového tam zasýt. Myšlenku, sen, záměr, život…

Není náhoda, že se jako lidstvo začínáme znovu vracet k tomu, co jsme v posledních 100 – 200 letech považovali za „primitivní“, k přírodě. Při tom, jak jsme si totiž všechno zesofistikovali, vyinženýrovali a zesložitěli, jako bysme zapomněli, že jsme taky pořád jenom obyčejná zvířata. Bytosti fungující na jednoduchých principech a zákonitostech, které jsou vlastně všechno možné jen ne primitivní!

Tak mě napadá, že možná právě i v tom vězí to základní lidské nepochopení světa jako takového… Že se pořád snažíme sami sobě dokázat, že jsme „lepší“, že jsme něco víc než jen ta naše přirozená primitivnost a přitom nechápeme, že právě v ní tkví ta nejvyšší možná dokonalost vůbec.

IMG_20150320_120410

Proto když je život najednou nějakej hrozně složitej, když nevíte, kde je nahoře a kde dole, tak vás to přirozeně táhne zpátky ke všemu, co je primitivní… Zpátky k samé podstatě věcí. Zpátky k vodě, větru, ohni a k matce Zemi. Zpátky tam, kde věci dávají samy od sebe smysl. Zpátky k sobě.

A tak jsem i já dneska ráno konečně vyrazila. Sundala jsem si žabky, zabořila svoje bosé nohy do vlhké hlíny, sedla si na kámen obrostlý lišejníkem a třpytivou krustou soli, koukala na moře, jak svýma klidnýma vlnkama hladí písčitý břeh a… Bylo mi tak dobře!

A jak jsem čistila prostor kolem svého malého oltáře doutnající šalvějí, brečela a děkovala Vesmíru za všechno, co mi tehle měsíc přinesl… Za všechnu tu bolest, strach a pochyby, ale i tu neskutečnou podporu, lásku a porozumění… Jak jsem se napojila na tu primitivnost a zároveň nekonečnou genialitu toho, že ať se děje, co se děje, tak měsíc bude i dál obíhat kolem Země, moře bude dál šplouchat o skály a sluníčko výjde zítra, pozítří i popozítří… Tak jsem si uvědomila, i svojí vlastní jednoduchost „obyčejnýho zvířete“. Bytosti úplně a docela primitivní a vlastně právě proto dokonale, přirozeně fungující a „správný“.

IMG_20150320_120610

Chci vám proto říct, abyste si taky zkusili udělat svůj novolunní (nebo úplňkový) rituál. Protože při tom všem jak je život někdy složitej často „jenom“ stačí vrátit se alespoň na chviličku ke kořenům. K věcem, který jsou „obyčejný“. Do louží a do potoků, do slunečních paprsků, do hlíny a do listí. K věcem přirozeným, jednoduchým… K věcem, který dávají tak nějak smysl ať už se děje cokoliv.

O tom, jak si takový rituál vytvořit napíšu příště, jo? Teď mám pocit, že už by to bylo moc dlouhý,:-) ale slibuju, že to bude tak, abyste si už na úplněk mohla udělat svůj!;-)

Zkuste můj kurz 30 dní opravdický sebelásky a naučte se, jak konečně všechny ty moudra o sebepřijetí taky vážně žít! A víte, co je boží? Je to úplně ZADARMO!

One thought on “Návrat ke kořenům

  1. Ahoj Karolíno :).
    Tvé články a „kurzík sebelásky“ mě nabíjí hroznou energií. Sice na mě ten „splín“ přijde znovu, ale něco si od Tebe přečtu, nebo poslechnu, a je zase lépe.
    Užij si dovolenou, Nový Zéland je také mým tajným snem :).

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

WordPress Anti Spam by WP-SpamShield