Novolunní poselství na leden 2017

img_20161229_144859_104


Tak a je tu poslední novoluní roku 2016. A zrovna tak hezky s koncem měsíce, i když 1.1. to bohužel neni, to by teprve byl opravdickej majstrštyk!:-)

Dnešní černá luna přichází ve znamení kozoroha, což je takový dost tvrdohlavý a cílevědomý znamení, který moc rádo plánuje. Pokud se tudíž chystáte k nějaký novoroční reflexi a sepsání všeho, co byste ten příští rok rádi zrealizovali, teď je úplně ideální čas! Malej návod jak na to najdete kdyžtak TADY.

Ale teď už k poselství, který vylezlo z mýho tarotovýho čarodějkování!


1) Ústřední téma: Měsíc

Luna je můj oblíbenej symbol, protože už tak nějak od pradávna představuje ženství a intuici. Narozdíl od slunce je taková tajemná, ospalá a opředená spoustou skrytých významů, který člověk rozluští jenom když se pořádně rozkouká.

Znáte to, žejo? V noci se všechno zdá tak nějak nejasný a možná i trochu strašidelný, ale jakmile si oči přivyknou, jste schopný vidět a slyšet i věci, kterých si za denního světla ani nevšimnete.

Hlavním poselstvím na tuhle lunární fázi je proto začínat zvolna, trpělivě a posouvat se vpřed v neustálým napojení na svojí intuici (vidíte, jak pevně se toho měsíce ta mořská panna drží? To je ono!;-). Ta je tím stříbrným světlem, který vás provede i tou nejhustší tmou.

Co to znamená?

No, jednak to, že není potřeba vrhat se do všech novejch plánů úplně po hlavě. Tahle karta totiž naznačuje, že by vás to mohlo minimálně pořádně vyčerpat. A druhak že pokaždý, když budete mít pocit, že tápete a nevíte jak dál, tak stačí dát na svůj vnitřní instinkt. Neignorovat ho.

Což vám asi moc neřekne, takže vám dám příklad ze svýho současnýho života, jo?

Jak se blíží narození naší Josefíny, čeká nás spousta novejch rozhodnutí. Jedním z nich je třeba očkování: jo nebo ne? Upřímně, vůbec jsem se do týhle problematiky nechtěla nořit, protože mi bylo jasný, že do toho zahučim jako do černý díry. Navíc sama jsem přece očkovaná a jaká jsem to, panečku, holka!:-)) Tak co řešit, žejo?

Jenomže pak mi v porodnici dali papír, jestli souhlasím, aby tomu mojemu miminku pár hodin po narození (!!!) dali žloutenku a ve mně se najednou všechno sevřelo. Celá moje bytost volala, že to je nějaký divný! Očkovat pár hodin starý děťátko? A tak jsem ten hlas poslechla, šla domů a po 14 dnech intenzivního rešeršování všech pro a proti jsem řekla že ne.

Nebudu tady rozmazávat proč, protože o tom tenhle článek není, nicméně jsem tomu svýmu instinktu neskutečně vděčná. On mě totiž moudře varoval a navedl do místa, ze kterýho můžu udělat nikoli slepý, ale opravdu informovaný a vědomý rozhodnutí.


Nebuďte proto tenhle měsíc úplně hrr. Radši si dejte klidně trochu načas a nechte se navést tím, jak to zrovna cítíte.


2) Karta odevzdání: 9 holí

Tím, co by vám v tom předešlým úkolu mohlo hodně výrazně stát v cestě, bude pocit, že musíte něco zvládnout. Někam dojít, něco dokázat. Vidět výsledky.

Pocit neúplnosti z toho, jak se věci vyvíjí a že se třeba nevyvíjí dost rychle. Dost možná se poperete s tlakem jak zevnitř, tak zvenčí, aby „to už bylo.“

Půjde zkrátka o střet tý trpělivý, pomalý energie předešlý Luny s výbušnou a dost ohnivou energií holí.

A teďka co s tím?

Na chvilku se zastavte a zkuste si uvědomit, čeho se to vlastně bojíte.

Selhání? Záseku? Toho, že třeba něco prošvihnete?

Jak moc reálná tahle hrozba vlastně je? A i kdyby hodně, co by se stalo, když by se naplnila?

Bylo by to vážně tak hrozný, jak se na první pohled zdá a nebo se to, jak se řiká, nepo…?


Zkuste se zkrátka na chvíli oprostit od „co by kdyby“ a vraťte se do přítomnýho okamžiku.


Dost možná v něm totiž zjistíte, že vám vlastně vůbec nic nehrozí.

(Krásně o tomhle mluví Byron Katie ve svojí The Work. Moc doporučuju!)


3) Pomocníček: XXI. Svět

Tahle karta je tak krásná! Je to úplně poslední karta celýho tarotu. Symbol konců a začátků, uzavírání kruhu a celkovýho dovršení… Což je vzhledem k tomu konci roku docela příznačný.

Vždycky když vám bude v následujícím měsíci ouvej, proto vzpomeňte na to, že i když vám teď třeba něco nedává smysl, je to všechno jenom další kousek do vaší celkový skládačky.

Jděte ven do přírody, koukněte se v noci na hvězdy… Zkuste prostě svojí situaci nahlídnout v širším kontextu přírody a vesmíru jako takovýho.

Ne proto, abyste jí bagatelizovali a snažili se dělat jakože vlastně o nic nejde. Ale proto, abyste si uvědomili, jak širokej a neuchopitelnej život ve skutečnosti je… A že někdy i když se budeme na hlavu stavět, tak určitý věci prostě nedohlídneme. Ani nemůžeme a ani nám to nepřísluší.


A tak se prostě opřete a stejně jako ta balerína na obrázku si zkuste představit, že v celým tom neskutečným představení před sebou nehrajete chviličku žádnou roli a namísto toho jste „jenom“ divákem.


Co vidíte?;-)


img_20161229_145502_222


<3

Zkuste můj kurz 30 dní opravdický sebelásky a naučte se, jak konečně všechny ty moudra o sebepřijetí taky vážně žít! A víte, co je boží? Je to úplně ZADARMO!

2 thoughts on “Novolunní poselství na leden 2017

    1. Ahoj Lucio! Měla bych asi ten svůj karetní arzenál někam vyvěsit, aby byl vidět, co?:-) Tyhle karty se jmenujou Circo Tarot, jsou od jedný Američanky a najdeš je TUHLENC!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

WordPress Anti Spam by WP-SpamShield