Pravda a její vnímání

39_Perception

11.7. – 17.7. 2016

Pokud už se nějakej ten pátek zabýváte osobním rozvojem, tak vás to, co vám teďka povim, asi úplně nepřekvapí.

Realita, ve který žijeme, není prostě jen nějaká danost, do který se rodíme a s níž si pak musíme holt nějak poradit. Je to něco, co si sami aktivně tvoříme.

Proto to není tak, že vy byste byla produktem světa kolem vás, ale přesně obráceně. Váš svět je produktem vás. Vašeho vnímání a záměru.


Což je sice boží, ale taky pěkně na palici, protože nás to neustále nutí být si vědomí nejenom toho, jak všechny ty lidi, věci a situace vnímáme, ale taky jak je interpretujeme.

A přesně proto dneska vyšla karta VNÍMÁNÍ. Chce nám totiž připomenout, že navzdory tomu, jak nám tahle naše interpretace připadá obecně pravdivá, nic jako univerzální pravda v tomhle Vesmíru neexistuje. 


Existuje jenom něco jako součet všech individuálních pravd, který se v zájemně doplňujou a nebo si odporujou a přitom jsou všechny svým specifickým způsobem úplně stejně pravdivý a iluzorní zároveň.


Život v jedný jediný, neotřesitelný pravdě je životem v dogmatu a tím pádem ve hluboký iluzi.

Stejně tak život relativisty, kterej nemá žádný svoje pevný, „pravdivý“ body, je životem bez osobní integrity.


A kde že je teda ta hranice?


No, to si nejspíš budete moct ozkoušet právě tenhle týden.:-) Ale tady je jedna taková malá nápověda.

Jediný, na čem fakt sejde je vaše osobní pravda, protože ta je nejblíž vaší osobní opravdovosti a tomu, kdo ve skutečnsoti jste. Dobrá zpráva je, že jí nemusíte nikde hledat, protože jí máte dávno ve svým srdci.

Máte z něčeho blbej pocit? Potom to je blbě. Pro vás.


Ale pamatujte, ostatní to budou mít nejspíš jinak. A tak je to v pořádku (proto ta vaše pravda taky nikdy nebude tou pravdou univerzální.;-).

Názor druhýho člověka jde totiž respektovat a dokonce i příjmout bez toho, aniž byste s ním souhlasili nebo si ho dokonce brali za svůj.


Zkuste na to myslet, až budete proplouvat následujícím týdnem. Třeba se vám to bude hodit.;-)

<3

P.s. Na tohle téma dokonce vzniklo celý jedno Kecání bez vzdělání s Marikou Paul o pravdě a opravdovosti, tak na něj kdyžtak jukněte.;-)

Zkuste můj kurz 30 dní opravdický sebelásky a naučte se, jak konečně všechny ty moudra o sebepřijetí taky vážně žít! A víte, co je boží? Je to úplně ZADARMO!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

WordPress Anti Spam by WP-SpamShield