Přestat mluvit a začít žít

generosity

14.11. – 20.11. 2016

Uf, to byl ale tejden, co?!

Zase jednou trošku tý ztráty naděje v lidstvo.

Myslím tím samozřejmě ten týden minulej a americký volby. A přestože z většiny spirituálních kruhů teď zaznívá, jak je potřeba nepropadat panice a soustředit se na mír a na lásku (což je samozřejmě pravda), tak já osobně si myslím, že šok, smutek a hluboký obavy nad tím, kam tenhle svět spěje, jsou na místě úplně stejně. Alespoň prozatím.

Když se totiž stane něco tak neskutečnýho, jako že si jedna z nejliberálnějších zemí na světě zvolí za prezidenta člověka, kterej otevřeně podněcuje nenávist a najednou vítězně hází přehazovačkou s prstem na atomovým čudlíku, tak to prostě poměrně děsivý je.

A tak jsem skoro celej minulej týden strávila s hodně divným pocitem v břiše a to i přes to, že na základě všeho, co už se letos stalo a co o tom říkají lidi, který považuju za určitou autoritu, vlastně dávno vím, co to všechno znamená. A dává mi to smysl.


Jednou z těch autorit je pro mě Teal, jejíž skvělou analýzu toho, co se právě děje s lidstvem a proč najdete třeba TADY zhruba v čase 53:00 a nebo to na svým blogu zajímavě rozebírá třeba Eloise Meskanen. Jedno má ale většina těch duchovních i čistě světských interpretací společnýho, a sice přesvědčení, že přichází…


Nová éra. Nový svět.


Což teď možná nedává moc smysl, protože ten měl přece, kruci, bejt lepší! Nemělo se v něm nehorázně urážet a mlátit se klackama po hlavě jako v době kamenný! Z toho už jsme přece měli vyrůst, ne?!

A taky že jo.

Jen to asi ještě bude chvilku trvat.


Protože s něčím novým se nejlíp začíná na zelený louce. A ta se vyrobí jak? No přece tím, že se nejdřív všechno to, co na ní stálo do teďka, srovná se zemí.


A já vim, asi řikáte, “Ježiši, Karolí, neděs mě! Co to má společnýho s poselstvím výkladových karet?!”, ale věřte, že právěže dost. Účelem tohohle mýho dnešního zamyšlení není vás strašit nějakýma apokalyptickýma vizema, protože co přesně se teď bude dít, stejně nikdo netuší.

Můj záměr je následující: tak trošku vás nakopnout k něčemu, o čem byl ten včerejší super úplněk v býku a zároveň i celá dnešní karta. A sice…

K opravdickýmu ztělesnění všeho toho, o čem spousta z nás zatím jenom hodně mluví, ale reálně to nežije.


Dnešní karta, ŠTĚDROST, je totiž stejně jako ten býk, kterej přišel s tím posledním úplňkem, ve znamení země a tudíž hmoty. Co to znamená? No to, že mít něco v hlavě nebo na jazyku už prostě nestačí.


K tomu, aby se všechno to, v co věříme taky i opravdicky zrealizovalo, totiž musíme ty věci začít především žít!


Převést je z roviny slov a myšlenek sem do reálnýho světa.

Už zkrátka nestačí vykládat o tom, jak by bylo fajn zcestovat svět a přitom se dál držet “jistot”, který mám doma.

Už nestačí litovat týranejch zvířátek a pak dělat, že nevím, odkud je to maso z Alberta.

Už nestačí říkat si, jak bych chtěla mít dospělej vztah a přitom dál žít s člověkem, kterej mě nerespektuje.

Ne. Je načase přestat si přát a začít opravdu konat.


Jsme teď totiž všichni na dost evidentní křižovatce. Buď konečně půjdeme tou cestou, o který celou dobu říkáme, že jí chceme jít a nebo zůstaneme na tý zastavěný louce. Na tý, která musí nejdřív shořet proto, aby mohla zas být zelená.


Je to drsný, já vim… Ale přišli jsme do bodu, kdy žít v souladu s tím, jak si přejeme, není už ani tak otázkou možnosti jako spíš opravdová nutnost.


A proto ať už se teď a i celej týden budete cítit jakkoliv, buďte sami k sobě i k ostatním štědří. Pozorujte, co vlastně potřebujete a pak si to i dopřejte! Nechte si pomoct a pomáhejte druhým.

Zamyslete se nad svýma hodnotama i nad vším, v co věříte… A pak si položte nepříjemnou, ale životně důležitou otázku:


Žiju tyhle věci?


A pokud ne, tak jak bych mohl/a? Dneska, zítra, za týden?

Co bych udělal/a, pokud bych stál/a na tý zelený louce? Čím bych začla? Co mě teďka pálí nejvíc?

A jakej konkértní krok můžu podniknout právě teď?


Protože ať už nás změny čekají jakýkoliv, jejich nositelem jsme přece my. A proto bysme taky měli sakra rychle začít stáčet kormidlo směrem, kterej nám dává opravdu smysl.

<3

Zkuste můj kurz 30 dní opravdický sebelásky a naučte se, jak konečně všechny ty moudra o sebepřijetí taky vážně žít! A víte, co je boží? Je to úplně ZADARMO!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

WordPress Anti Spam by WP-SpamShield